Автомийка самообслуговування – рівень рентабельності та терміни окупності

Ретельний аналіз за багатьма критеріями допоможе зробити ваш бізнес економічно вигідним та здатним приносити стабільний прибуток. Чимало підприємців цікавляться – якою є рентабельність автомийки самообслуговування і коли можна розраховувати на стовідсоткову окупність інвестицій та отримання постійного доходу?

Відповіддю на поставлене питання буде чітке розуміння найголовніших факторів, що визначають фінансову доцільність вкладень у такий популярний та привабливий комерційний проект.

Де краще вибрати місце для розміщення мийки самообслуговування?

Витрачена сума залежить від того, чи буде об’єкт будуватися на ділянці, що належить вам, чи потрібно купувати певне місце. При цьому слід визначитися, наскільки добре видно мийку з проїжджої частини та чи правильно організована смуга заїзду та виїзду назад на трасу.

Для більшості водіїв цей момент дуже важливий і завжди безпосередньо позначається на кількості клієнтів, потенційному прибутку та термінах окупності.

Високоякісне обладнання – гарантія стабільної роботи

Не завжди на етапі будівництва автомийки слід економити на вартості технологічного обладнання. Нижче за поріг ціни комплектуючих одного поста для об’єктів відкритого типу від 5000 євро, закритого 10000 €, починаючи з 20 000 євро, не слід опускатися.

Уявіть собі, що обрано дуже велику за прохідністю локацію, змонтовано конструкції та поставлено обладнання за низькою вартістю. Спочатку робота йде дуже інтенсивно, від відвідувачів немає відбою, каса радує власника наповнюваністю.

Але конкуренти теж не сплять, цілком імовірно, що досить швидко неподалік вони захочуть замовити будівництво автомийки самообслуговування з дорожчим обладнанням. Завдяки підвищеному класу технічного оснащення вони просто переманять власників транспортних засобів до себе. Тому за допомогою кваліфікованих фахівців необхідно відшукати золоту середину між ціною обладнання та його експлуатаційними характеристиками.

Показники середнього чека

Будь-яка автомийка самообслуговування за характеристиками вартості середнього чека залежить від ступеня укомплектованості основними технічними засобами та свого розташування. Близькість жвавої автомагістралі або великого житлового масиву у великому місті збільшує цей показник не менше, ніж на 30%.

Продумана заздалегідь система додаткових послуг у вигляді хімчистки, чорніння гуми, послуг пилососу, заправки склоомивачами машин та інших видів сервісу, підвищує середній чек на 20%.

Звертаємо увагу на збільшення кількості програм, що користуються популярністю у автолюбителів. В цьому випадку все гранично просто – чим більший вибір пропозицій, тим більше чек.

Рентабельність автомийки самообслуговування

Компанія «De-Wash» на підставі багаторічного досвіду в даному бізнесі може впевнено стверджувати, що вже через 2-3 місяці після введення в експлуатацію такий об’єкт починає працювати на повну потужність.

Головний показник у подібному вигляді комерційної діяльності – це кількість машин, що пропускаються, протягом доби. Довести цей параметр до необхідної величини можна заздалегідь завдяки виконанню певних умов, які передбачають моніторинг низки факторів:

 • зважений підхід під час вибору ділянки;
 • гарантія високої якості миття транспортних засобів;
 • грамотна організація напряму клієнтських потоків біля об’єкта;
 • стабільність та ефективна робота наявного обладнання;
 • оптимальна кількість постів на мийці самообслуговування;
 • особливості клімату у регіоні.

Власник об’єкта самостійно займається ціноутворенням на послуги, що надаються автомийкою. Вартість формується на основі попередньо проведеного моніторингу платоспроможності більшої частини населення конкретного регіону, дизайнерського проекту та передбачуваного формату комплексу, актуальних цін у даному сегменті бізнесу на поточний момент, клієнтопотоку, зручності локації тощо.

З урахуванням функціональних можливостей технології, що використовується, на одному посту можна обслужити до 9-10 автомобілів протягом години. Кожен власник транспортного засобу за даними статистичних опитувань мийок машини від 15 до 25 разів на рік. Виходячи з цих цифр, а також кількості автомобілів у певному населеному пункті можна отримати інформацію про кількість потенційних клієнтів.

Середня статистика щодо запущених у роботу комплексів

Розглянемо фактичні усереднені дані щодо комплексів, що знаходяться в повноцінній експлуатації, побудованих компанією «De-Wash».

Для зручності розрахунку через плаваючий курс гривні наводимо всі ціни в євро.

Прикладом може стати аналіз роботи автомийки самообслуговування преміум-класу у правильно обраному місці.

 • За добу на один пост в середньому реально заїжджає 55-75 машин Наявність, наприклад, 5 постів гарантує відвідуваність у діапазоні 275-350 транспортних засобів.
 • Середній чек для бюджетного жетону – від 0,8 євро, середньої категорії – 1,2-1,3 євро, преміального класу – 1,9-2,9 євро.
 • На 5 постів навіть за мінімальної прохідності одного посту в 50 автомобілів кількість клієнтів складе 7500-8000 авто.
 • Сумарна величина касового збору становитиме приблизно від 13 до 15 тисяч євро для мінімального жетону, у другій категорії – 17-20 тисяч, та від 21-ї до 23-х тисяч у преміум-категорії.

А видаткова частина разом із орендним навантаженням забирає близько 25% виручки.Таким чином, навіть при негативному розкладі величина чистого прибутку становить залежно від класу обладнання від 11 000 до 17 000 євро. Насправді майже завжди дохід вищий.

Резюме

Розрахунок рентабельності мийки самообслуговування, побудованої у форматі з кількома постами та оптимальним набором обладнання, показує повну окупність інвестицій в об’єкт за 14-24 місяці. А при ідеальному місцерозташуванні це може бути і 10-12 місяців.

Навряд чи можна швидко назвати ще якийсь легальний вид бізнесу з такою високою та стабільною прибутковістю.

  Отримати консультацію
  This will close in 0 seconds

   Отримати консультацію

   This will close in 0 seconds